Příjemná  dieta


Konzumace jídla a vysoce kalorických nápojů, zejména alkoholických, vzbuzuje u většiny z nás  příjemné pocity. Jimi se snažíme vyrovnávat se s pocity nepříjemnými, jako je zklamání, stres, smutek, pracovní vypětí. Takže, čím hůře se cítíme, tím více jíme a jíme, tím více tloustneme,.... až je nám nakonec ještě hůř než nám bylo zpočátku (nemluvě o výčitkách svědomí).

"Jedění" a pití uspokojují příjemně naši chuť a též naši touhu vytvořit si zásoby do budoucna (lidově řešeno naši "žravost").

Základním principem příjemné diety je každý den získat dostatek příjemných pocitů, abychom je pak již nemuseli získávat nevhodným pitím a přejídáním se. Ale kde získáme návod a inspiraci k zajištění  dalších příjemných pocitů? Jsou na webové stránce: www.joukl.cz.

Stačí jen si vybrat, ale nejdůležitější je také něco pro to udělat!

Vhodné je vytvořit si "koutek příjemností" a to nejlépe na cestě vedoucí k zásobám v ledničce a ve spíži. Na nich by pak měla viset cedulka s dotazem: "Už jsi byl v koutku příjemnosti?"

Účinnost příjemné diety je možno ještě zvýšit tradičními způsoby:

2) Přestat jíst a pít alkohol (slazené nápoje) po 22hodině. Další týden po 21 hodině atd. Až skončíme na doporučené 18 hodině.

3) Jíst, až když se dostaví pocit hladu.

4) Pohyb, pohyb a .... to by snad stačilo.

 

Komu se to podaří, bude zdravější, štíhlejší a nebude trpět výčitkami svědomí.

                                                       Hodně zdaru!

   

Ing. Z. Joukl     www.joukl.cz

Případné připomínky a náměty posílejte elektronickou poštou.

Kontakt: Z.Joukl@iol.cz

Zpět na hlavní stránku