PROTEST

 

Protestujeme proti tomu, že vláda jmenovala do funkce evropského komisaře bývalého soudruha  - člena Husákovy a Jakešovy KSČ - Štefana Füleho.

Nedá se pochopit, proč nás má v EU zastupovat bývalý člen zločinecké organizace KSČ (pošlapávání lidských práv, třídní boj, diktatura proletariátu…). Poměrně úspěšná „úřednická“ vláda si tímto činem pošpinila svůj prapor.  Jmenovaný soudruh byl v období normalizace nejen členem KSČ, ale svou odbornou kvalifikaci získával během pětiletého studia –  v Moskvě (MGIMO)                                                                              , nejspíš pod dohledem STB a KGB.  Stejně jako ostatní „posrpnoví“ členové KSČ schvaloval okupaci a pobyt Sovětské armády v ČSR.  Jeho možné  - a to i pasivní - napojení na STB a KGB znamená velké nebezpečí z  možného vydírání při prezentaci ČR v EU.

 

Nikdo neuvěří, že v celé ČR neexistuje jediný slušný a schopný  a kvalitní  „předsametový“ nestraník, který by mohl být  - a měl být  - vládou jako reprezentant ČR vybrán na post eurokomisaře.   Charakter našeho zástupce v EU je totiž základní předpoklad. Odborná stránka bez charakteru je k ničemu, neboť korupce a vydírání může ohrozit zájmy ČR. Proč nemohl být evropským komisařem např. Petr Pithart, Alexandr Vondra, Jan Švejnar, Šimon Pánek, Táňa Fišerová … ?

 

Chyba se stala již tehdy, kdy do vlády bylo jmenováno šest bývalých komunistů a jeden z nich se stal premiérem. Kdo za to zodpovídá?

 

Jmenování Štefana Füleho byl arogantní a nevkusný dárek k výročí 17. listopadu všem těm, kteří se angažovali v boji proti KSČ!  Je to jen další ostuda našeho působení v EU.

Z těchto všech důvodů žádáme o odvolání Štěpána Füleho a jeho nahrazení charakterním člověkem s čistou minulostí. Mnohé strany kandidující do PS nemají na svých kandidátkách ani jednoho normalizačního komunistu.  Vláda takového vybrat neuměla !  Smutná realita !

 

 

Zdeněk Joukl (praktický sociolog)                                 listopad  2009